» افتتاحیه سومین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری استان کردستان
Loading

 سومین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری استان کردستان عصر سه شنبه طی آیینی در سالن ورزشی آزادی سنندج آغاز شد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری کردستان در این آیین گفت: به همت بازنشستگان و کمیته ورزش، ۲ سال توانسته ایم بیشترین شرکت کننده در دوره‌های این جشنواره را به خود اختصاص دهیم.

محمد احمدی اظهار داشت: سال گذشته ۶۱۶ نفر در این جشنواره شرکت کردند اما امسال با رشد چشمگیر شاهد شرکت یک هزار و ۲۶۵ نفر هستیم که ۷۵ درصد آنها را آقایان و ۲۵ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی ضمن ابراز امیدواری برای اینکه بازنشستگان کردستانی بتوانند در جشنواره امسال برای اولین بار به مدال طلا دست پیدا کنند، یادآور شد: نفرات برتر هر رشته در جشنواره استانی به مسابقات کشوری که در آبان ماه در تهران برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.

در آیین افتتاحیه جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری استان کردستان علاوه بر فرماندار سنندج و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیشکسوتان ورزشی از جمله بیژن ذوالفقار نسب هم حضور داشتند.

جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری از فردا در ۶ رشته دو و میدانی، دارت، شنا، شطرنج، تیراندازی با تفنگ بادی و تنیس روی میز آغاز می‌شود و در ۲۸ مرداد نیز مراسم اختتامیه آن برگزار خواهد شد.

بازنشستگان دستگاه‌های آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی بیشترین تعداد شرکت کننده در این جشنواره را تشکیل می‌دهند و از تمام شهرستان‌های استان نیز در این جشنواره شرکت کننده حضور دارد.

استان کردستان با ۲۴ هزار و ۱۷۱ بازنشسته کشوری پانزدهمین استان از لحاظ تعداد بازنشستگان در کشور است و ۶۰ درصد از این بازنشستگان فرهنگی هستند.