آیادر معرض مبتلا شدن به آلزایمر هستید؟؟؟؟؟؟

آیادر معرض مبتلا شدن به آلزایمر هستید؟؟؟؟؟؟

بیماری آلزایمر چگونه زندگی فرد را تحت شعاع قرار می دهد؟

افراد در مراحل ابتدایی این بیماری بسیاری از توانایی های خود را در انجام کارهای روزمره خود از دست می دهند. البته ممکن است در بسیاری از افراد این اتفاق در مراحل پیشرفته بیماری به وقوع بپیوندد؛ اما در هر صورت اتفاقی است که برای اکثر افراد مبتلا به آلزایمر دیر یا زود اتفاق می افتد.

بیماری آلزایمر به عنوان یک بیماری برای افراد بالای ۶۰ سال به حساب می آید اما درست است که این بیماری در سنین بالای ۶۰ سال اتفاق می ‌افتد منتها باید از سال ‌ها قبل و در دوران جوانی برای پیشگیری از این بیماری اقداماتی انجام شود. در صورتی که اقدامات پیشگیرانه برای آلزایمر اتخاذ شود هیچگاه نیاز به درمان آلزایمر در افراد مسن وجود نخواهد داشت و فرد هیچگاه به این بیماری مبتلا نخواهد شد حتی در سن سالمندی و پیری!

ناگفته نماند که هنوز دلیل خاص و مشخصی که طب و پزشکی نوین آن را تایید کرده باشد برای بروز بیماری آلزایمر به دست نیامده است؛ اما آنچه که مشخص است این بیماری در بسیاری از افراد که در سابقه خانواده آنها نیز افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشته اند بیشتر اتفاق می افتد.

همچنین بیماری آلزایمر در بانوان نمود بیشتری پیدا می کند و بانوان بیشتر از آقایان در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند. در واقع برای افرادی که بالای ۶۰ تا ۶۵ سال سن دارند باید برخی آزمایش ها و تست ها صورت پذیرد تا در صورت داشتن علائم اولیه آلزایمر از پیشرفت آن به سرعت جلوگیری شود. در صورتی که آلزایمر پیشرفت خود را تا حدی انجام دهد درمان آلزایمر به سختی انجام می شود.


 

 • اثر آلزایمر بر شنوایی فرد مبتلا

علائم و نشانه های ابتلا به بیماری آلزایمر متعدد و متفاوت هستند. از علائم اولیه این بیماری می ‌توان به کاهش شنوایی اشاره کرد. عموما افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند در ابتدای امر مشکلاتی در شنوایی آنها ایجاد می شود به این علت که شنوایی رابطه بسیار مستقیمی با حافظه و مغز دارد.


 • رابطه آلزایمر با اثر انگشت چیست؟

 ایجاد اثر انگشت به صورت غیر طبیعی نیز یکی از علائم آلزایمر است. در واقع این نوع بیماری بر روی اثر انگشت فرد تاثیرات مخربی می گذارد. این تاثیرات عموما پس از درمان آلزایمر نیز مرتفع نشده و همچنان باقی می ماند. یکی از دلایل تاکید پیشگیری از آلزایمر، اثرات برگشت ناپذیر آلزایمر پس از درمان است. 

 • آلزایمر کدام حواس بدن را دچار اختلال می کند؟

ناگفته نماند که حس بویایی و حس بینایی نیز در بسیاری از بیماران مبتلا به آلزایمر و در اوایل بروز بیماری دچار اختلال می شود. اختلال ممکن است بسیار زیاد و در برخی موارد بسیار ناچیز باشد اما به مرور زمان امکان پیشرفت این علائم بسیار زیاد و محتمل است در آلزایمر شدید بیشتر این حس ها دچار اختلال می شود.


 • چرا فرد ابتلا به آلزایمر افسردگی می گیرد؟

از دیگر علائم اولیه ابتلا به بیماری آلزایمر افسردگی است. گفته می‌شود در حدود ۵۰ درصد از بیماران مبتلا به آلزایمر قبل از اینکه حافظه خود را از دست بدهند، دچار افسردگی می ‌شوند. 

پس از اینکه بیماری آلزایمر پیشرفت کند مشکلات بسیار حادتر از آنچه که گفته شد نمایان می ‌شود. فرد در تصمیم گیری دچار مشکل خواهد بود. روزهای هفته ماه و ساعت را تشخیص نمی دهد و مکان هایی که قبلا با آنها به خوبی آشنا بوده را فراموش کرده و ممکن است در خیابان و یا شهر و محله خود گم شود.

6 توصیه بسیار موثر و کارساز برای پیشگیری و درمان آلزایمر :

در این راستا توصیه هایی برای شما داریم پس با ما همراه باشید تا نیازی به درمان آلزایمر وجود نداشته باشد.

 

 • سالم زندگی کردن، کلید مراقبت از مغز برای آسیب هایی همچون آلزایمر است. 

برای اینکه در آینده دچار بیماری فراموشی نشوید از حالا اقدام کنید و با این طرز فکر که آلزایمر بیماری افراد سالخورده است خود را فریب ندهید. سبک زندگی امروز شما ارتباط مستقیمی با وضعیت آینده تان دارد. مواد مخدر، دارو هایی با عوارض بالا، چاقی و کلسترول بالا و البته ورزش نکردن احتمال ابتلا به آلزایمر به مرور زمان افزایش می یابد که در این صورت ممکن است راهی برای درمان آلزایمر پیدا نکنید.

 • مراقبت از مغز را از سنین جوانی آغاز کنید.

با این فکر که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر هنوز وقت زیادی دارید؛مراقبت از مغز را فراموش نکنید زیرا برخی متخصصان اعصاب به این نکته دست یافته اند که اولین نشانه های آلزایمر و کاهش عملکرد سیستم عصبی در سنین 30 سالگی پدیدار می شوند و در 40 سالگی تخریب های سلول های مغز آغاز می شوند. بنابراین با رعایت نکات لازم و تغییر سبک زندگی از بروز این بیماری پیشگیری کنید.

 • عضلات مغزتان به ورزش نیاز دارند.

راهکار هایی به شما پیشنهاد می دهیم تا از زوال مغز و بروز بیماری آلزایمر جلوگیری کرده تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر خود نداشته باشید.

روزانه 15 دقیقه از وقت خود را به پیاده روی با سرعت بالا اختصاص دهید، پس از گذشت مدت زمات 5 دقیقه از پیاده رویتان، سرعتتان را بیشتر کرده و از همراهانتان بخواهید کلماتی همچون عضله، تعریق، خسته، تمرین کردن، تردمیل، دونده، سرعت، ریه ها، لاغر تر، پایان، آسیب دیدن، ضربان قلب، استراحت و.. را برایتان تکرار کنند؛ پس  از اتمام پیاده روی تمام لغاتی که برایتان گفته شد را به خاطر بسپارید.

 • برای جلوگیری از آلزایمر ماهیچه های مغز را حرکت دهید.

بی شک هر چقدر که بدن سالم تری داشته باشید، سلامت مغز شما افزایش یافته و کمتر دچار بیماری های مختلفی می شوید. اما یک راه دیگر که مغز شما را بیمه می کند، ورزش دادن ماهیچه های مغز است! اما چگونه؟ از مغزتان کار بکشید؛ هرچقدر که مغز را بیشتر درگیر کنید کمتر به بیماری هایی همچون آلزایمر گرفتار خواهید شد. نقاشی بکشید، جدول حل کنید، مطالعه داشته باشید و بازی های ذهنی انجام دهید؛ این کار ها به سلامت مغز و تحریک ماهیچه های آن کمک زیادی می کند.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است از این رو بهتر است اعمال پیشگیرانه را به کار ببرید تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر نداشته باشید.

 • سلامت قلب رابطه مستقیمی با سلامت مغزتان دارد.

درمان آلزایمر امروزه به یکی از رویا های افراد بدل شده است اما چرا باید زمانی که به این بیماری مبتلا می شویم به فکر می افتیم؟ اگر از سنین پایین تر اقدام به پیشگیری کنیم، در آینده درمان آلزایمر یکی از دغدغه های بزرگ زندگیمان نخواهد بود. در این رابطه باید بدانید که سالم بودن قلب چگونه بر سلامت مغز و پیشگیری از آلزایمر تاثیر گذار خواهد بود.

قلب عضله ای است که خون سالم را به تمام اجزا بدن می رساند، و کار انتقال اکسیژن به بافت های مختلف بدن را بر عهده دارد. قطع به یقین، اگر اختلالی در عملکرد قلب رخ دهد، اکسیژن و خون کافی به مغز نرسیده و اختلالاتی از قبیل آلزایمر و مشکلات ذهنی را در پی خواهد داشت. افرادی که دچار دیابت و چاقی هستند باید بیشتر از دیگران مراقب سلامت قلبشان باشند چرا که آلزایمر زودتر از بقیه به سراغشان خواهد آمد و شاید بعد ها نتوانند به راحتی روند درمان آلزایمر را طی کنند. تحرک کافی، مصرف مایعات زیاد و البته دوری از دخانیات شما را در این راستا یاری می رساند.

 • هشدار های لثه ای را جدی بگیرید.

بسیاری از افراد با مشاهده خونریزی در لثه ها بی تفاوت از این مساله عبور می کنند اما نمی دانند این عارضه ممکن است سر آغازی برای ابتلا به بیماری آلزایمر باشد و نوعی هشدار دهنده محسوب شود. سلامت لثه ها در گرو سلامت قلب است و زمانی که سلامت قلب تضمین نشود امکان ابتلا به آلزایمر افزایش پیدا می کند. پس اگر مشکلات دهان و دندان در شما پدیدار شده است به سرعت اقدامات لازم را برای درمان خود انجام دهید.

چگونه می توانید به سادگی از پیری مغزتان جلوگیری کنید؟

 • با قدرت دست بدهید :

  با قدرت دست دادن نه تنها نشانه قدرت شماست بلکه حاکی از آن دارد که خطر ابتلا به آلزایمر در آینده شما را تهدید نخواهد کرد. برای سنجیدن قدرت دست هایتان می توانید از یک دمبل کمک گرفته و با آن شروع به ورزش دادن دست هایتان کنید. اگر قادر به طی کردن مسیر 25 متری با این دمبل ها نبودید یعنی باید تمرینات قدرتی را در پیش بگیرید. 
 • از شوک دادن به مغزتان غافل نشوید :

  بی شک سورپرایز شدن یکی از تجربه هایی است که به صورت آنی فرد را در شوک فرو خواهد برد. برخی سورپرایز شدن را دوست دارند و برخی خیر، اما باید بگوییم که اکثر افراد از سورپرایز شدن لذت می برند، این مساله می تواند تا حد زیادی مانع از تخریب پروتئین های خاص در مغز باشد که بی شک خطر ابتلا به آلزایمر را در فرد کاهش می دهد. به چالش کشیدن مغز هم راه کار دیگری است که با کمک گرفتن از جدول سودوکو و دیگر بازی های ذهنی امکان پذیر خواهد بود.

 • مصرف سبزیجات را فراموش نکنید :

  خوردن سبزیجاتی که حاوی مقادیر زیادی فولات و ویتامین ب هستند به تقویت مغز کمک کرده و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد. دیگر مواد غذایی همچون ماهی، قهوه و زردچوبه نیز سرشار از مواد مغذی هستند که شما را در این امر یاری رسانده تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر نداشته باشید.

  10 ماده جادویی و خارق العاده برای پیشگیری و درمان آلزایمر:

  ۱. امگا ۳

  امگا ۳ که  به مقدار فراوان در روغن ماهی وجود دارند می‌توانند به احتمال زیاد از کاهش حافظه جلوگیری کند. این ماده علاوه بر این، مقدار کلسترول های بد خون یا LDL را کاهش می دهد یعنی علاوه بر درمان آلزایمر در پیشگیری و درمان چربی خون نیز موثر است.


  ۲.ویتامین E

   این ماده می‌تواند ناتوانی ناشی از آلزایمر را برای کارهای روزانه کاهش دهد اما هیچ کس نباید خودسرانه آن را مصرف کند و باید حتما زیر نظر پزشک مصرف شود زیرا احتمال مرگ را به صورت ناگهانی افزایش می‌دهد.

  ۳.کنجد و روغن کنجد

   این روغن می تواند به صورت موثر  علائم آلزایمر را کاهش دهد و بیشتر نقش آن در از بین بردن افسردگی ناشی از آلزایمر است.

  آیورودا که یک مرکز پزشکی متعلق به هند است و تحقیقات گوناگون در زمینه پزشکی انجام می دهد نقش این روغن را در درمان آلزایمر مورد تایید قرار داده است.

  ۴. سبزیجات با برگ های سبز تیره مانند خانواده کلم و اسفناج و غیره

  در سال ۱۹۹۵ تحقیقی در هلند در یکی از دانشگاه های پزشکی روی ۳۵۰ بیمار آلزایمری و ۱۵۰ بیمار که زمینه ابتدا به آلزایمر را داشتند انجام شد و به چند نفر از هر گروه در وعده‌های غذایی این سبزیجات داده شد تا مصرف کنند.

 • این آزمایش که هشت سال به طول انجامید و نتایج آن در سال ۲۰۰۳ منتشر شد نشان داد که ۱۵۳ نفر از ۳۵۰ نفر بیمار آلزایمری بهبود  فوق العاده ای از بیماری را نشان می دادند و ۲۵ درصد از ۱۵۰ نفر که زمینه بیماری را داشتند در طی هشت سال هیچ گونه علائمی از فراموشی نشان ندادند در حالی که آن افرادی که این سبزیجات را مصرف نکرده بودند علائمی را از خود نشان دادند.

  ۵. دارچین

  این ادویه قهوه ای رنگ نقش عجیبی در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر دارد.

   در تحقیقی که اخیراً منتشر شده است نشان می‌دهد که پزشکان دریافته اند که CEPPT موجود در دارچین می تواند راه حلی برای پیشگیری و یا درمان آلزایمر باشد.

  ۶.  روغن نارگیل

  به گزارش منتشر شده شرکت جهانی سلامت هفتمین علت مرگ و میر در آمریکا آلزایمر است و در مقاله ای که در سال ۲۰۱۱منتشر شد نشان می دهد افرادی که روغن نارگیل مصرف کرده‌اند به طور خارق العاده بعد از دو هفته آثار بهبودی را مشاهده کردند و این چیزی بود که پزشکان را به تعجب واداشته است.

  ۷. چای سبز

   این چای که از نوشیدنی‌های پرطرفدار در گذشته تاکنون است نقش مهمی در جلوگیری و درمان آلزایمر دارد.

  در تحقیقی در ژورنال Phytomedicine اثر این چای بر سلامت بر حافظه بسیار مهم دانسته است.

  ۸. کندور

  این دانه گیاهی با طعم تلخ خواصی باورنکردنی دارد و یکی از خواص آن که مورد تحقیق قرار گرفته شده است اثر آن بر حافظه است به همین دلیل می تواند در درمان آلزایمر نقش موثری داشته باشد .

  حتی حضرت علی علیه السلام نیز به اثر فوق‌العاده این ماده بر تقویت حافظه اشاره کرده است.

  ۹. کشمش

   کشمش سرشار از فیبر و آهن است که برای درمان و جلوگیری از بسیاری از بیماری ها مانند سنگ کلیه و درمان آلزایمر مفید است و مواد داخل آن با اثر گذاری بر عوامل اصلی ایجاد کننده ی  آلزایمر در مغز مانند تولید کننده های آمیلوئید بتا تا حدی از ابتلا به آن جلوگیری می کنند.

  ۱۰. عسل

   این معجون طبیعی به دست آمده از طبیعت دارای هزاران خاصیت باور نکردنی در درمان بسیاری از بیماری‌ها است از گذشته دور به عنوان درمان خاص توسط پزشکان تجویز می شده است.

  عسل طبیعی بهترین ماده برای جلوگیری و درمان آلزایمر است به گونه ای که از تمامی موارد بالا در درمان آلزایمر قوی تر می باشد.عسل طبیعی حاوی نوعی آنتی اکسیدان ( آنتی اکسیدان‌ها موادی هستند که به رادیکال‌های آزاد متصل و از عملکرد آن ها جلوگیری می‌کنند ) است که با اتصال به این رادیکال‌های آزاد عملکرد آنها را مختل کرده و از بروز آلزایمر جلوگیری می کند.

  اما طبق تحقیقات انجام شده برای عملکرد واقعی عسل باید آن را افراد به صورت روزانه مصرف نمایند و باید توجه کنند که روند درمان آلزایمر بسیار کند است و کم کم صورت می گیرد.


  عسل علاوه بر درمان آلزایمر بسیاری خواص دیگر نیز دارد و پزشکان معتقدند که مصرف زیاد آن به علت وجود آنتی اکسیدان ها از بروز سرطان جلوگیری می کند.

  یکی دیگر از فوائد عسل جلوگیری از بیماری پارکینسون است.  عسل همچنین دارای دو ماده ژل رویال و موم است که ژل رویال دارای خواص بسیاری است. یکی از مواد تشکیل دهنده ژل رویال استیل کولین است  که ماده ای می باشد که در آلزایمر مقدار آن به شدت کاهش می‌یابد اما ژل رویال عسل این انتقال دهنده ی عصبی را برای بدن تامین می کند و در درمان آلزایمر در حال حاضر مهمترین نقش را دارد.

۲۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید