حقوق بازنشستگان باید جوابگوی نیازهای آنان باشد

حقوق بازنشستگان باید جوابگوی نیازهای آنان باشد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ما هر چه نسبت به بازنشستگان ارزش قائل شویم برای خودمان ارزش قائل شده ایم و اگر بازنشستگان مورد توجه قرار نگیرند برای شاغلین نیز انگیزه ای نمی ماند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از مدیریت استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌ شاهرودی در دیدار با مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کردستان و جمعی از روسای کانون های بازنشستگی استان ضمن تشکر از اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری استان، اظهار داشت: احترام به بازنشستگان و کسانی که یک عمر در جایگاه‌های مختلف برای آبادانی و پیشرفت کشور تلاش کرده‌اند و انسان‌های سالم تربیت کرده‌اند، ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه باید بازنشستگان تجربه‌های علمی و فنی خود را در اختیار جوانان قرار دهند، تصریح کرد: باید راه توسعه و پیشرفت به فرزندان یاد داده شود تا بلکه آنها نیز بتوانند روی پای خود بایستند و به خودکفایی برسند.

وی با اشاره به تفاوت بین پرداخت حقوق بازنشستگان بیان کرد: عدالت نیست که عده‌ای به بهانه مهندس یا مدیرکل بودن در زمان بازنشستگی فاصله حقوق زیادی نسبت به دیگران داشته باشند؛ اختلافات دریافتی باعث شده که دیگر تکنیسین نداشته باشیم ،قبلا 10 تکنیسین و در قبال آن یک مهندس داشتیم الان یک تکنیسین و 10 مهندس داریم. باید حقوق بازنشستگان به سطحی برسد که تمام نیازهای آنان را حل کند و این مستلزم تدبیر مدیران و مسئولان قانونگذار است.

آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: صندوق بازنشستگی کشوری باید به سمتی حرکت کند که موارد مورد نیاز بازنشستگان را فراهم کند؛ مثلا همانند فروشگاه های زنجیره ای اتکا، فروشگاه هایی جهت تامین مایحتاج بازنشستگان ایجاد کند.

وی اظهار داشت: در گذشته معمولا کسی که به دوره بازنشستگی می رسید، خودش و همسرش در خانه می ماندند؛ اما در حال حاضر با توجه به مشکلات بیکاری فرزندانشان، بیماری و مسائل دیگر هزینه زندگی چند برابر شده، لذا باید تلاشمان این باشد هزینه های این عزیزان را تا حد امکان کاهش دهیم.

آیت‌ الله حسینی‌ شاهرودی به تفاوت دیدگاه اسلام با فرهنگ کشورهای غربی اشاره کرد و افزود: در کشورهای غربی انسان‌ها را ابزار می‌بینند و تا زمانیکه توانایی توسعه اقتصادی و مادی داشته باشند مورد احترام هستند، اما پس از کهولت و پیری به شکلی او را از خانواده و جامعه دور می‌کنند در صورتیکه باید این افراد بیشتر مورد توجه و احترام قرار بگیرند. نباید اجازه دهیم که فرهنگ کشورهای غربی در فرهنگ جامعه اسلامی نفوذ پیدا کند. در غرب به عدالت اقتصادی فکر نمی کنند بلکه به توسعه اقتصادی فکر می کنند و در توسعه اقتصادی عدالت جایی ندارد.

نماینده ولی فقیه و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: احترام به بازنشستگان یک مسئله اساسی است در عین اینکه احترام به بزرگان و بزرگترها در اسلام توصیه شده و احترام به شخصی که یک عمر برای آبادانی و پیشرفت کشور در جایگاه های مختلف زحمت کشیده و انسانهایی را تربیت کرده اند یک امر واجب است. 

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کردستان نیز در این دیدار ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان برای توجه و اهمیت دادن به موضوع بازنشستگی، با اشاره به دغدغه‌های بازنشستگان گفت: امروز پیشکسوتان جامعه باید وضعیت مطلوبی داشته باشند، لذا در این خصوص ما باید به ادبیات مشترکی برسیم.

محمد احمدی اظهار داشت: بازنشستگان بهار و تابستان عمر خود را در راه آرمان‌های عظیم انقلاب اسلامی سپری کردند و در مقابل، وظیفه ما متولیان امر، جبران زحمات این قشر زحمتکش با توجه به شان و مقام والای این گنجینه‌های ارزشمند است.

وی با بیان اینکه بازنشستگان استان کردستان در سطح کشور، کم‌نظیر هستند، خاطرنشان کرد: بازنشستگان کردستانی در استانی محروم و کم توسعه زندگی می کنند که شغل و غیر از مستمری بازنشستگی منبع مالی دیگری ندارند که باید حداقل شان و احترام بازنشستگان در ادارات سطح استان رعایت شود و به این قشر فرهیخته توجه جدی صورت گیرد.
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴
تعداد بازدید : ۱۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید