1397/10/29 - پنجاهمین خانه امید بازنشستگان به نام سنندج رقم خورد

1397/10/29 - پنجاهمین خانه امید بازنشستگان به نام سنندج رقم خورد

جمشید تقی‌زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در مراسم کلنگ‌زنی خانه امید بازنشستگان سنندج در پارک آی‌تی این شهر، اظهار داشت: خانه امید سنندج پنجاهمین خانه امید کشور است که امروز در سنندج کلنگ‌زنی شد که امیدوارم طی ۱۸ ماه این پروژه به بهره‌برداری برسد.

تقی‌زاده همه خانه‌های امید در دیگر استان‌های کشور در پارک‌ها احداث شده است تا بازنشستگان عزیز هم از امکانات پارک‌ها و هم از خود مجموعه خانه امید بهره‌مند می‌شوند.

وی بر لزوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال
۹۸ تاکید کرد و گفت: بازنشستگان حق دارند در آستانه پیری و میان‌سالی از حقوقی برابر با شاغلین برخوردار شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با ذکر اینکه در خانه امید، بازنشستگان برنامه‌های آموزشی و تفریحی را کنار هم تجربه می‌کنند و ما تمام اختیارات این خانه را به مسوولین کانون‌ها واگذار می‌کنیم، گفت: حدود یک هشتم جمعیت کشور را بازنشستگان تشکیل می‌دهند.

تقی‌زاده خطاب به استاندار کردستان اعلام کرد: اگر شورای شهر و شهرداری در این خصوص نسبت به صدور پروانه اقدام کنند و شما پیمانکار کارآمد معرفی کنید ما هم سریع به اجرای این پروژه می‌پردازیم و قول می‌دهم که طی
۱۸ ماه تحویل بازنشستگان فهیم سنندج داده شود.

وی ادامه داد: بازنشستگان ولی نعمتان ما هستند و دغدغه دولت و مجلس نیز رضایت ملت و بازنشستگان است.

تقی‌زاده از تسهیلات ویژه به بازنشستگان خبر داد و گفت: در سال جاری قرار است، قریب به
۴۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری وام پنج میلیون تومانی دریافت کنند و حدود ۲۵۰ هزار نفر نیز به سفرهای ویژه از طریق این صندوق اعزام شوند.

وی به رسیدگی امور درمان و بیمه تکمیلی بازنشستگان اشاره کرد و افزود: حدود سه‌چهارم بیماری‌ها در دوران پیری و بالای
۶۰ سالگی اتفاق می‌افتد لذا در این خصوص قرارداد ویژه‌ای با بیمه تکمیلی بازنشستگان تنظیم کرده‌ایم که قرار است هزینه‌ها نسبت به گذشته با سرعت بیشتر و در حداقل زمان به حساب بازنشستگان واریز شود.

وی اعلام کرد: برای اشتغال فرزندان بازنشستگان تحت پوشش در پرتال پایش بخشی ایجاد شده است تا اطلاعات این عزیزان در قالب بانک داده ثبت شود و اولویت شرکت های تابعه برای جذب، با رعایت قوانین و مقررات لازم و تخصص های مورد نیاز، با فرزندان بازنشستگان است.

وی با بیان اینکه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشور به
۳۲ هزار میلیارد تومان نیازمند هستیم، تصریح کرد: دولت برای محقق شدن این امر تا حد توان تلاش کرده است و امیدواریم نمایندگان مجلس نیز توجه جدی به این امر مهم داشته باشند.

وی خطاب به نمایندگان استان کردستان اظهار کرد:
۹۵ و نیم درصد بازنشستگان استان کردستان کمتر از سه میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند لذا اگر همسان‌سازی حقوق انجام نشود این قشر گرانقدر ما را نمی‌بخشند.


۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۷:۵۶
ر وابط عمومی صندوق بازنشستگی استان کردستان |
تعداد بازدید : ۳۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید