» کانونهای استان کردستان » کانون بازنشستگان آموزش وپرورش ناحیه2

کانون بازنشستگان آموزش و پرورش ناحیه 2 در سال 1380 تحت عنوان شورای پیش کسوتان آموزش و پرورش ناحیه 2 فعالیت خود را در جهت خدمت رسانی به بازنشستگان آغاز نمود . 

ابتدا اعضا هیئت مدیره ( شورای مرکزی ) متشکل از 5 نفر بودند که بعدا این تعداد به 7 نفر عضو اصلی و 2 نفر بازرس و 2 نفر علی البدل افزایش و فعالیت خود را ادامه دادند ، تعداد بازنشستگان تا پایان سال 1397 ، 2087 نفر موظفین 209 نفر 

اهم فعالیت ها :

1- پیگیری امور بازنشستگان : وام ازدواج ، پیگیری برقراری حقوق موظفین ، هزینه کفن ودفن متوفی ، پی گیری پرداخت بیمه عمر به بازماندگان متوفی ، چاپ حکم سالیانه ، چاپ فیش کسورات ماهانه بازنشستگان 

2- عضویت بازنشستگان در صندوق وام ضروری با همکاری تعاون اداره حدود 600 نفر از بازنشستگان اداره کا آموزش و پرورش ناحیه 2 عضو صندوق بوده و تا بیست میلیون تومان وام با یک درصد کارمزد دریافت و باز پرداخت آن 5 ساله می باشد.

3- صندوق قرض الحسنه پیش کسوتان : این صندوق در سال 1381 با سرمایه ای ناچیز شروع به کار نموده و امروز بالغ بر 800 نفر از بازنشستگان ناحیه 2 عضو این صندوق بوده و ماهیانه از ده هزار تومان نا که بیست هزار تومان به عنوان سرمایه از حقوق آنان کسر و سقف 6 میلیون وام با کارمزد 1/5% پرداخت می نمایند ، که ماهانه بالغ بر 160/00 میلیون تومان وام پرداخت می کند ، مدت پرداخت نیز از 20 ماه تا 36 ماه بر اساس در خواست و موافقت بازنشسته می باشد - سرمایه در کردش صندوق 6/772/040/700 ریال می باشد.

4-صندوق امداد فرهنگیان که مشترک بین شاغلین و بازنشستگان بوده و ماهیانه از بازنشستگان ماهی یکهزار تومان و از شاغلین ماهی دوهزار تومان کسر و تا سقف 6 میلیون تومان کمک بلاعوض به شاغلین و بازنشستگانی که به بیماریهای خاص و صعب العلاج مبتلا باشند پرداخت می شود . این صندوق در استان بی نظیر بوده و بیش از چهار سال است که فعالیت است که فعالیت خود را شروع نموده از 7 نفر عضو هیئت مدیره این صندوق 3 نفر از بازنشستگان بوده و رئیس هیئت مدیره صندوق نیز فردی بازنشسته است که با رای اکثریت اعضا انتخاب شده است .

5-سفرهای درون استانی و برون استانی : این سفرها توسط شورای پیش کسوتان ناحیه تدارک و از 20 فروردین تا پایان آبان ماه هر سال ادامه دارد و طی این مدت بیش از 35 سفر داخل استانی برون استانی انجام و تعداد 700 تا 750 نفر از این سفرها استفاده می کنند هزینه این سفرها توسط خود بازنشسته و کمک شورا که از محل کارمزد صندوق قرض الحسنه صندوق پرداخت می شود . از سال 86 تا 89 برگزاری تورهای صندوق بازنشستگی با همکاری شرکت پرشین گلف توسط این شورا در سطح شهر سنندج و شهرهای قروه و بیجار انجام که بعداز شروع به کار آژانسهای مسافرتی و شرکت های ایرانگردی و جهانگردی و سفرکارت ملی تورهای صندوق به این آژانس ها و شرکا ها واگزار گردید .

اعضای هیئت مدیره ( شورای مرکزی پیش کسوتان آموزش  و پرورش ناحیه 2 سنندج )

1- همایون جنتی رئیس هیئت مدیره 

2-خانم پروین شهریاری عضو اصلی مدیر عامل 

3-پروین شاکری خزانه دار و حسابدار 

4-آقای منوچهر فروتن عضو اصلی و نایب رئیس شورا 

5 -خانم شهلا کرمی عضو اصلی 

6-خانم شهناز پیرمرادی عضو اصلی 

7-خانم کبری فرهادرخ عضو اصلی 

-------------------------------------------------

1-خانم خدیجه فتحی عضو علی البدل

2-ایران دانایی عضو علی البدل

-------------------------------------------------

1-آقای احمد مرادی بازرس اصلی 

2-خانم ماهرخ ایل بیگی بازرس اصلی 

-------------------------------------------------

1- آقای خسرو ملک نژاد بازرس علی البدل

-------------------------------------------------

رئیس کانون جناب آقای همایون جنتی

شماره همراه :09181719576

شماره تماس : 087-33157305

آدرس : سنندج - خیابان پاسداران - سه راه بیمارستان توحید - روبه رو کتابخانه مرکزی